Je toto legálna korupcia v samospráve?

Autor: Zdenko Lipták | 18.11.2008 o 9:10 | Karma článku: 10,82 | Prečítané:  4453x

Stále som bol zástancom toho, že samospráva a štát by nemali podnikať, lebo stále mi to pripomína socializmus – riadia a „spravujú“ cudzí majetok, čiže majetok nás všetkých, ktorí sme sa na to poskladali na daniach a poplatkoch. A keď obchod nevyjde? Milióny sú fuč, nikomu sa nič nestane a po určitom čase tých istých ľudí nájdete v iných mestských obchodných spoločnostiach. A je to jedno, či sa to týka Košického samosprávneho kraja, alebo nejakej inej samosprávy.

            Istá súkromná spoločnosť chce v Košiciach stavať hotel. Vybrala si veľmi zaujímavú lokalitu – park, v ktorom je potrebné kvôli ich zámeru vyrúbať niekoľko desiatok stromov.

„Lebo v Košiciach už nie je žiadne voľné miesto na výstavbu luxusného hotela. Už len v parku.“

 

Ale ako to urobiť čo najpriechodnejsšie, aby samospráva a verejnosť neboli proti?

            Spoločnosť sa dohodla so samosprávou, že v spoločnosti bude mať percentuálny podiel. Ľudia so samosprávy obsadia stoličky v orgánoch spoločnosti (aj keď tomu prd rozumejú), budú za to brať odmeny a urobia všetko preto, aby to išlo ako po masle. Jeden dosadený je čelným predstaviteľom najsilnejšieho poslaneckého klubu v samosprávnom parlamente (Bože, ochraňuj ho !!!) a druhý je a bol v toľkých spoločnostiach, že ani on sám si to iste nepamätá. A za to, čo spravil v meste Košice keď bol námestníkom, by som ho ja posadil už iba na jedinú stoličku.

 

A je to !!! Všetci sú navzájom prepojení, majú svojich ľudí na rôznych úradoch a už to ide. Mesto Košice údajne vydalo rozhodnutie nie v zmysle zákona, úrad štátnej správy vydal tiež rozhodnutie, ktoré tiež nie je 100 % čisté, lebo oni nevedeli, že mesto.....bla bla bla. Zrazu nikto nič nevie. Štátna správa nevie ani po vyše 10 rokocho o rozhodnutiach mesta, uzneseniach mestských poslancov a o VZN mesta Košice, ktoré dávajú jasné regulatívy......  Nikto nič nevie, prvýkrát o tom počujú.................................. Hlavná vec, že rozhodujú.

 

            Aký prínos môže mať samospráva pre komerčnú obchodnú spoločnosť? To je tak neschopná pri presadzovaní svojich komerčných záujmov, že musí vyhľadať pomoc „odborníkov“ zo samosprávy ???

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Jankovská priznala vzťah s Kočnerom. Spomína aj Fica

Neskôr chce vypovedať o Bödörovi, aj Zoroslavovi Kollárovi.


Už ste čítali?