V Košiciach začne platiť 15-dňová oznamovacia povinnosť.

Autor: Zdenko Lipták | 6.11.2010 o 11:28 | (upravené 6.11.2010 o 11:58) Karma článku: 4,20 | Prečítané:  493x

Poslanci Mestského zastupiteľstva v Košiciach schválili (až na druhýkrát) občiansky návrh uznesenia o tom, že všetky oznamy týkajúce sa verejnosti budú na úradnej tabuli a mestskej webstránke oznamované minimálne 15 dní pred akciou a že dané oznamy budú prístupné hneď na úvodnej webstránke mesta Košice.

Danú aktivitu zo strany aktivistov si vyžiadali rôzne narýchlo zvolávané verejné diskusie a oznamované pár dní pred akciou (Aupark, dopravné fórum, územné plány...). Vyvrcholením bolo zvolanie verejného prerokovania k 26 zmenám územného plánu mesta Košice, kedy tento oznam bol zverejnený len 3 pracovné dni pred rokovaním a to na štvrtej úrovni mestskej webstránky a zvolané bolo na 14,00 hod. na utorok, čiže počas pracovnej doby pre väčšinu pracujúcej verejnosti.

Je smutné, že s touto iniciatívou neprišli páni poslanci ale pospolitý ľud, ktorý sa týmto dožadoval korektného prístupu zo strany volených predstaviteľov mesta Košice. Dúfam, že už o pár dní, si občania nájdu na jednom mieste všetky oznamy a pozvánky týkajúce sa verejnosti a nebude musieť pracne kontrolovať webstránku mesta Košice každé tri dni a to na všetkých úrovniach, tak ako o tom píšem v tomto článku.

 

Možno to bude vyzerať aj takto:


A ešte si pozrite, ktorým poslancom záležalo / nezáležalo na tom, aby sa občania včas dozvedeli o akciách pre verejnosť.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Pacient s rakovinou dostal na izbu pacienta s Covidom. Nakazil sa

Nemocnica tvrdí, že dodržala nariadenia.

Komentár Tomáša Prokopčáka

A čo budú teraz robiť konšpirátori?

Krajiny sa pretekajú, kto skôr nachystá pre ľudí vakcínu.


Už ste čítali?