Pokutovanie za nezrovnalosti v kase považujem za šikanovanie.

Autor: Zdenko Lipták | 10.3.2013 o 21:32 | (upravené 10.3.2013 o 21:38) Karma článku: 15,30 | Prečítané:  1218x

Náš malý slovenský skorumpovaný a politikmi rozkrádaný štát si vždy niečo vymyslí, aby mohol kontrolovať, buzerovať, pokutovať a znepríjmeňovať život malým podnikateľom a živnostníkom. Prebujnelý úradnícky aparát štátu hľadá spôsob, ako nájsť financie najmä na svoj chod a povedzme si úprimne, aj na financovanie stoviek miest na úradoch, ktoré sú vytvorené pre vyvolených, aj keď pre chod úradu sú zbytoční. Preto sa významným zdrojom príjmu štátnych úradov stávajú pokuty. Pritom z daní občanov a podnikateľov sa majú vytvárať úrady, ktoré majú ľudom pomáhať. Opak je však pravdou. Slúžia najmä na šikanu a pokutovanie.

 

Štát sa rozhodol bojovať proti obrovským daňovým únikom, s čím môžem len a len súhlasiť. Najväčšie politické zlodejiny ostávajú dlhodobo nepotrestané. Štát má 20 rokov obrovské daňové úniky, ktoré mali / majú kontrolovať kontrolóri. Čo ale robia ? Chodia a kontrolujú malých podnikateľov a živnostníkov a to ja niekoľkokrát týždenne !!! Chodia a veria, že nájdu nejakú chybu. Napríklad nezrovnalosť hotovosti v kase podnikateľa, čo považujem za buzeráciu a šikanu. Ak podnikateľ, ktorý chce vedome okrádať štát tak, že nevystaví zákazníkovi bloček, ale zoberie peniaze, tak ich nevloží do kasy, ale dá si dané peniaze do vrecka. Aký má potom význam kontrola hotovosti v kase? Jednoduchý. Zo strany kontrolórov sa jedná o čakanie na chybu. Buď zle zrátate či vydáte, alebo si neuvedomíte a hodíte do kasy aj sprepitné. A problém je na svete !!! Vrátane pokuty !!!
Ten, kto v živote nepodnikal, si nevie reálne predstaviť, koľko tlakov je denne vyvíjaných na malého podnikateľa a koľko úsilia musí vydať, aby veľakrát zarobil na vlastné živobytie, na odvody, na nájomné a podobne. A buzerovať takýchto ľudí, že stav v jeho kase nie je správny, považujem to za ťažko choré, lebo tento systém povinnosti nemá vôbec žiadny vplyv a dopad na daňové úniky, lebo nikto nedá čierne peniaze do kasy, ale do vrecka. Je veľa momentov, vďaka ktorým môže dôsjť nechtiac k nezrovnalosti – zlé vydanie, dôjde dobierka a omylom sa vyplatí z kasy, podnikateľ zabudne urobiť ráno vklad do kasy, potreba zmeniť peniaze na drobné keď máte zákazníkov v prevádzke – vyberiete peniaze z peňaženky a riešite situáciu a hneď za nimi stojí kontrolór a problém je na svete. Vytváranie každodenných zbytočných povinností pre podnikateľa, z ktorých je väčšia šanca vzniku chyby s následnou pokutou.
Dať dievčine – predavačke pokutu 400 EUR za to, že mala v kase o 7 EUR viac je choré. Veď tá pokuta je vyššia ako jej mesačný príjem. Budú aj štátni zamestnanci dostávať pokuty vo výške svojho platu ak pochybia? Má byť pokuta likvidačná alebo poučná? Niekto zabije človeka a dostane podmienku. Niekto ukradne milióny a nič sa mu nestane. A niekto to prešvihne o 7 EUR a príde o 400 EUR a možno aj o prácu.

Taktiež pokutovanie za sprepitné mi pripadá dosť silno pritiahnuté za vlasy. Mám pocit, že týmito „opatreniami“ sa Slovensko vrátilo do hlbokého socializmu, ak nie ešte hlbšie. Podľa toho by potom aj daňoví kontrolóri mali trvať na tom, že ak dajú lekárovi alebo učiteľovi kyticu či bonbonieru ako symbol vďaky (čím je aj tringelt), mal by ju lekár alebo učiteľ uviesť do daňové priznania a odviesť daň a ak nie, mali by ho pokutovať.

Za úplný vrchol buzerácie považujem 330 EUR pokuty za to, že na prevádzke nie je oznam o zákaze fajčiť, aj keď sa prevádzka nachádza v budove, kde je fajčenie zakázané. Kde sú všetci kontrolóri dlhé roky, že v baroch mafiánov, politikov a iných osôb v supermarketov sa hravo fajčí a smrdia z toho celé supermarkety a niekde dostanete aj „zaujímavý“ bloček. Kde ste boli doteraz a kde ste teraz páni kontrolóri !!! Na záver chcel len povedať, že som si vedomý, že kontrolóri sú len vykonávateľmi zlých zákonov, ale i tak mi toto celé pripadá ako hon na čarodejnice, ktorý môže spôsobiť len to, že sa ešte viacej ľudí rozhodne skoncovať s podnikaním a mladým toto dodá ešte väčšiu odvahu emigrovať zo Slovenska...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

AUTORSKÁ STRANA MICHALA HAVRANA

Fanúškovské násilie má pôvod v pocite zasvätenia (píše Michal Havran)

Ako sa vyhnúť vzniku domácich teroristických skupín.

Stĺpček šéfredaktorky

Jankovská usvedčuje Fica, že vedel o Kočnerovi

Pred Jankovskou navštívil Fica Bödör.

Jankovská priznala vzťah s Kočnerom. Spomína aj Fica

Neskôr chce vypovedať o Bödörovi, aj Zoroslavovi Kollárovi.


Už ste čítali?